Hlavní navigace

Silnicni dan

• (neregistrovaný) 195.189.142.---

5. 6. 2007 9:46

Ahoj,potrebuji radu. Koupil jsem auto za 35 tis. Chci ho pouzivat k podnikani. Jak ho mam odepisovat? Vedu DE. A jak je to se silnicni dani. Auto musim jeste prepsat. Kolik je dan a jak se plati? Je to 1300 cm. Jde ji zaplatit zpetne? Dik za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 6. 2007 9:58

Shaarka (neregistrovaný) 82.142.67.---

Re: Silnicni dan
      Pokud jste koupil auto za 35.000, tak podle zákona o dani z příjmů se nejdná o hmotný majetek, tudíž ho nebudete odepisovat, ale dáte si do výdajů částku, kterou jste zaplatil (buď najednou - při jednorázové platbě nebo postupně - při splátkách).
      Co se týká silniční daně, tak její výši najdete v zákoně č. 16/1993 Sb., o dani silniční v § 6 odst. 1.¨
      Daň se platí zálohově vždy k 15.4., 15.7., 15.10. - za předchozí čtvrtletí a k 15.12. za říjen a listopad a k 31.1. následujícího roku spolu s přiznáním se doplácí za prosinec.

>Ahoj,potrebuji radu. Koupil jsem auto za 35 tis. Chci
      >ho pouzivat k podnikani. Jak ho mam odepisovat? Vedu
      >DE. A jak je to se silnicni dani. Auto musim jeste
      >prepsat. Kolik je dan a jak se plati? Je to 1300 cm. Jde
      >ji zaplatit zpetne? Dik za radu.

• 6. 6. 2007 0:15

Marcela (neregistrovaný) 85.160.83.---

Re: Silnicni dan
      Pozorně si však zákon prostudujte, nebot se na vas muze vztahovat sleva na dani. Včera jsem registrovala nákladní automobil a jelikož spadá do emisní třídy Euro 3 tak celková sleva byla 48%. Tak toho zkuste taky vyuzít.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).