Hlavní navigace

příspěvková organizace

• (neregistrovaný) 86.49.8.---

5. 6. 2007 10:55

Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat, byl jsem zaměstnanec pod příspěvkovou organizací, která se před cca půl rokem stala spol. s r.o. . Zajímalo by mě, zda by mě jakožto zaměstnanci který byl zaměstnaný pod příspěvkovou organizací neměli dát nějakou změnu pracovní smlouvy jelikož se změnil zaměstnavatel (název). Předtím to byl "Název společnosti" a momentálně je to "Název společnosti s.r.o.". Dříve společnost vlastnilo město, dnes jsou to jednatelé. Můžete mi to někdo objasnit, moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 6. 2007 11:02

pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

Re: příspěvková organizace
      Podle toho, co píšete, bych typoval, že se změnila forma- z přís. na s.r.o., úkoly firmy zůstaly stejné a zaměstnanci jkakoby potichu přešli do nové s.r.o.(dělá se to běžně např. když město převede technické nebo jiné služby na s.r.o. a stane se jedniným společníkem.
      Protože však z hlediska ZP podle mne došlo k přechodu práv a povinností z pracovněprávního vztahu, minimálněě měl původní zaměstnavatel i nový zaměstnavatel vše se zaměstnanci před přechodem projednat. Potom není třeba psát nové PS nebo dodsatky, stačí písemná informace a projednání.
      Když tak více popište, jak k té změně z pohledu Vás jako zaměstnance došlo, zda a kdo s Vámi jednal či nejednal atd.

Taky je otázka, kdo s.r.o. vlastní- zda jednatelé jsou současně i společníci, nebo zda je to město jako jedniný společník.To se dá zjistit na netu bez problémů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).