Hlavní navigace

Koeficient DPH

  • (neregistrovaný) 82.99.129.---

    5. 6. 2007 12:42

    Dobrý den,
    nejsem účetní proto potřebuji trochu polopatičtější vysvětlení ke koefiicentu DPH.
    Zajímalo by mě zda účetní již při vytváření dokladu ví, že tento doklad (hodnota DPH z něho) bude padat do přiznání k DPH do sloupce kráceno?
    Také zda je možné, aby si účetní sama vypočítala hodnotu koeficientu?
    Předem moc děkuji za názory a vysvětlení
    Wrtulka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 6. 2007 12:53

      Vl. (neregistrovaný) 83.240.1.---

      Re: Koeficient DPH
      Ano, účetní při vytváření dokumentu ví, kam bude zařazeno DPH.
      K druhému bodu je několik možností a to podle období a poměru krácených a nekrácených DPH. Nejlepší je dohodnout se se správcem daně a společně s ním koeficient nastavit.
      VV

      >Dobrý den,
      >nejsem účetní proto potřebuji trochu polopatičtější
      >vysvětlení ke koefiicentu DPH.
      >Zajímalo by mě zda účetní již při vytváření dokladu
      >ví, že tento doklad (hodnota DPH z něho) bude padat do
      >přiznání k DPH do sloupce kráceno?
      >Také zda je možné, aby si účetní sama vypočítala
      >hodnotu koeficientu?
      >Předem moc děkuji za názory a vysvětlení
      >Wrtulka

    • 5. 6. 2007 13:05

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Koeficient DPH
      Hodnota koeficientu vznikne výpočtem k 31.12. a tento se používá celý následující rok. Prostudujte § 76 zákona o DPH. Popisuje přesný postup.

    • 5. 6. 2007 13:14

      j.hynkova@seznam.cz (neregistrovaný) 82.99.129.---

      Re: Koeficient DPH
      Děkuji za rychlou odpověď.
      Takže účetní program nemusí obsahovat žádný nástroj pro výpočet koeficientu DPH? Protože to není zase tak složité, aby si účetní nemohla tento výpočet provést.
      Ještě by mě zajímalo zda je to pouze o tom, že pokud má koeficient hodnotu x tak hodnota dph jde v přiznání do sloupce kráceno a pokud má hodnotu y tak zůstává v původním sloupci, nebo je to ještě principielně složitější?
      Předem děkuji za vysvětlení.
      Wrtulka

    • 5. 6. 2007 13:20

      Vl. (neregistrovaný) 83.240.1.---

      Re: Koeficient DPH
      Ano, VV má pravdu, ale je skutečně potřeba zvážit, zda není potřeba se tím zaobírat dříve než k 31.12. Tímto datem se nejen vypočítá zálohový koeficient, ale i vypořádací. Jako účetní bych si aspoň předběžně koeficient napočítala. Možná se mýlím, alle můj ředitel chce vědět předběžně co a za co budeme platit. Vl


      >>Ano, účetní při vytváření dokumentu ví, kam bude
      >>zařazeno DPH.
      >>K druhému bodu je několik možností a to podle období
      >>a
      >>poměru krácených a nekrácených DPH. Nejlepší je
      >>dohodnout se se správcem daně a společně s ním
      >>koeficient
      >>nastavit.
      >>VV
      >>
      >>>Dobrý den,
      >>>nejsem účetní proto potřebuji trochu polopatičtější
      >>>vysvětlení ke koefiicentu DPH.
      >>>Zajímalo by mě zda účetní již při vytváření dokladu
      >>>ví, že tento doklad (hodnota DPH z něho) bude padat
      >>>do
      >>>přiznání k DPH do sloupce kráceno?
      >>>Také zda je možné, aby si účetní sama vypočítala
      >>>hodnotu koeficientu?
      >>>Předem moc děkuji za názory a vysvětlení
      >>>Wrtulka
      >Hodnota koeficientu vznikne výpočtem k 31.12. a tento
      >se používá celý následující rok. Prostudujte § 76
      >zákona o DPH. Popisuje přesný postup.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).