Hlavní navigace

Zahraniční faktura a DUZP

  • (neregistrovaný) 81.200.49.---

    5. 6. 2007 14:21

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat na správné určení data u zahr. faktury.

    Příjde nám faktura ze zahraničí 15. 5.
    Na faktuře je uvedeno: Invoice date 10. 5.
    Které datum je, prosím Vás, datum uskuteč. zdanit. plnění?
    A k jakému datu mám přepočítat peníze na českou měnu? Je to k datu, kdy nám faktura přišla?

    Předem moc děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 6. 2007 15:13

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Zahraniční faktura a DUZP
      Pro potřeby oceňování pohledávek a závazků vyjádřených v cizí měně ke dni jejich vzniku lze za okamžik uskutečnění účetního případu považovat u dodavatele den vystavení faktury nebo obdobného dokladu, u odběratele den přijetí faktury nebo obdobného dokladu.

    • 5. 6. 2007 16:31

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Zahraniční faktura a DUZP
      -------
      Pokud se Vám jedná o fakturu z EU - dle §25 zák. o DPH Vám vzniká povinnost přiznat a zaplatit daň ke dni vystavení daňového dokladu (pokud byl vystaven do 15 dne násled. měsíce). Takže pro účely DPH přepočtete kurzem ČNB který je pro vás platný ke dni vystavení faktury (denní nebo měsíční)
      Jak budete přepočítávat pro účely účtenictví si stanovte ve směrnici. Tam si určete "okamžik uskutečnění účet.případu. Může to být k datumu přijetí faktury (viz. citát výše) nebo taky k datumu vystavení faktury, nebo splnění dodávky.
      Řesí to §24/2 zák. o účetnictví a ČÚS 001

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).