Hlavní navigace

DPH §9

• (neregistrovaný) 193.165.146.---

5. 6. 2007 14:32

Tento případ je strašně zamotaný a složitý ale pokud by měl někdo trochu času a trpělivost ho se mnou rozmotat tak bych byla ráda za každý názor. Podnikatel vede DE, plátce DPH vlastní budovu, kterou nemá v podnikání, ale v budově jsou 2 prodejny a 2 byty. Do minulého roku v budově podnikal pouze on se svojí firmou. Od roku 2007 1 prodejnu pronajal plátci DPH. Protože majitel je nezvěstný vyřizuje za něj vše zákonný zástupce. Objekt je dost členitý a nemůžu nikde najít plány z kterých bych zjistila výměry jednotlivých prodejen a skladů.
    1/ fa na el.energii, plyn a vodu jsou vystaveny na DIČ podnikatele.
    -já si z jednotilých faktur na přijatou platbu uplatňuji DPH /zálohy platíme čtvrtletně/ a na konci až mi příjde vyúčtování přefakturuji dál v poměru plochy prodejen.
    2/nájemné z bytů a prodejny budu danit v §9, protože budova není v podnikání - je to tak
    Jenomže zákonný zástupce sepsal nájemní smlouvu na prodejnu s s.r.o.plátcem DPH a do nájemní smlouvy napsal IČO a DIČ podnikatele a poznámku, že nájem bude hrazen s DPH.
    Teď po mě chtějí fa na nájem +DPH.
    Můžu já se stát plátcem DPH v §9.
    Podnikatel vlastní ještě další obytné domy, takže si myslím, že je to pro něj nevýhodné.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).