Hlavní navigace

doba archivace

  • (neregistrovaný) 88.102.66.---

    6. 6. 2007 9:08

    Mám jednoduchý dotaz, jak dlouho je nutné archivovat jednoduché účetnictví (daňovou evidenci)? Platí stejná pravidla jako pro účetnictví, tedy 5 let pro peněžní deník a 10 let na mzdy? A dále jak je to s archivací výkazů jízd (stazek) u dopravce? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2007 14:25

      xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

      Re: doba archivace
      Dotaz je jednoduchý, odpověď už méně:
      Archivace:
      Účetní závěrka, výroční zpráva 10 let, ostatní účetní doklady 5 let, pokud jste plátci DPH tak doklady týkající se DPH 10 let. Archivace je stanovena v § 31 zák. 563/91 o účetnictví a § 27 zákona 235/2004 o DPH. Doklady ke mzdám a celá personální agenda 30 le. To je hodně zjednodušené, projděte si zákon 499/2004 Sb.
      Z archivnictví se stala věda a běda, když státní archivy po ní začnou rajtovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).