Hlavní navigace

Přiznání k dani z příjmů ???

• (neregistrovaný) 89.190.64.---

6. 6. 2007 10:02

Potřebovala bych poradit: přišel mi včera zaměstnanec, který žije ve společné domácnosti s družkou a mají spolu dvě malé děti (6 let a 3 roky). Děti mají příjmení po matce, ale v rodném listě je uveden otcem zmíněný zaměstnanec. Ještě bych měla říci, že matka má s dětmi jinou adresu trvalého pobytu nežli otec. A on za mnou přišel, že chce, abych mu udělala daňové přiznání za rok 2006. Chci se zaptat je-li to možné, protože jsem to nikdy nedělala, mám zadat ŘÁDNÉ nebo DODATEČNÉ? Taky nevím, jak to udělat, když jsem mu v únorové mzdě vyplatila PŘEPLATEK NA DANI, tam to musím odečíst? Prosím o radu, děkuji všem předem!!!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2007 10:09

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Přiznání k dani z příjmů ???
      Proč chce podávat přiznání, když bylo uděláno zúčtování? Nebo zapomněl uvést nebo doložit nárok na nějakou daňovou slevu a teď to chce opravit? To by možné bylo, vystavíte potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2006 a uvedete tam, že zúčtování bylo provedeno a byla vráceno x Kč. Každopádně nemáte žádnou povinnost mu přiznání sestavovat, jen pokud mu chcete pomoct. Děti může uplatňovat jako vyživované jen tehdy, pokud s nimi žije ve společné domácnosti. Z jakého důvodu tedy chce podat to přiznání?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).