Hlavní navigace

Tuzemske sluzebni cesty

  • (neregistrovaný) 77.104.252.---

    6. 6. 2007 10:27

    Mam dva dotazy k tuzemskym cestam:
    Nas zamestnanec se ucastnil skoleni v miste sveho bydliste a k doprave pouzival MHD. Jednotlive jizdne si neplatil, protoze ma čtvrtletní jízdenku. Má nárok v rámci cestovních náhrad i na náklady na dopravu a pokud ano, jak je spočítat???
    Pouze jako doplnujici informaci: nase spolecnost ma sidlo ve stejnem meste, kde se konalo skoleni.

    Stejneho skoleni se ucastnil zamestnanec, ktery je z jineho mesta a na skoleni dojizdel autem (stejne tak dojizdi i do prace). Ma narok na nahradu za cestu z mista bydliste do mista skoleni, pokud se skoleni kona ve stejnem meste, kde ma sidlo zamestnavatel???
    Popr. kde to najdu v zakoniku prace.... nejak se mi to nadari najit.:-(

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2007 12:53

      marcela (neregistrovaný) 88.102.3.---

      Re: Tuzemske sluzebni cesty
      V prvním případě má zaměstnanec nárok na prokázané jízdné, tzn. že by vám musel předložit jízdenku.§ 157 zákoníku práce.
      V druhém případě záleží na tom, jak je schválen počátek pracovní cesty na cestovním příkaze. Pokud je počátek cesty v místě jeho bydliště, pak má nárok na cestovné z místa bydliště.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).