Hlavní navigace

bezúročná půjčka

  • (neregistrovaný) 88.101.157.---

    6. 6. 2007 12:56

    Řeším následující problém. Společník půjčil své společnosti (s.r.o.) peníze na základě bezúročné půjčky. Vím, že to lze, obvykle je ale společník fyzickou osobou.
    Jak je to v případě, kdy je společník právnickou osobou (mateřská společnost) a půjčí dceřinné společnosti peníze na základě bezúročné půjčky? Bojím se, aby matka nemusela zvýšit základ daně podle § 23/7.

    Předem děkuji za vaše názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).