Hlavní navigace

Pracovní poměr na dobu určitou

• (neregistrovaný) 62.177.117.---

6. 6. 2007 15:24

Dobrý den, pracuji u ZSMV (Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra) od 1. dubna 2005. Zaměstnavatel mi dal první smlouvu na dobu určitou na půl roku s tříměsíční výpovědní lhůtou s tím, že ta další bude již na dobu neurčitou. Další ale byla opět na dobu určitou na jeden rok. Pokládal jsem to sice za nespravedlivé, ale budiž, opět totiž slíbil, že ta další již bude opravdu na dobu neurčitou. Třetí smlouva v pořadí, kterou jsem dostal v září 2006 je ale opět na dobu určitou a opět na rok. Počínaje dubnem tohoto roku jsem v této organizaci zaměstnán dva roky a tak tedy uplynula podle zákoníku práce zákonná lhůta, po kdy mohu v pracovním poměru pracovat na dobu určitou. Když jsem se však svého zaměstnavatele zeptal, jestli tedy po vypršení této smlouvy v září dostanu konečně smlouvu na dobu neurčitou, tak jsem dostal nesmyslnou odpověď, že jsme příspěvková organizace a pokud ta si sama určí, tak můžu pracovat na smlouvu na dobu určitou neomezeně. Je to pravda?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2007 15:31

Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

Re: Pracovní poměr na dobu určitou
      Spíš je problém v tom, jestli se na vás vůbec vztahuje zákoník práce nebo služební zákon.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).