Hlavní navigace

Upgrade SW ve formě čtvrtletních splátek

  • (neregistrovaný) 62.209.196.---

    7. 6. 2007 12:19

    Máme smlouvu na SW, kde nám firma čtvrtletně fakturuje částku, která je rozdělena na 50% jakoby update(služba) a 50% upgrade(technické zhodnocení). Přitom v tom TZ jsou potencionální nové verze programu. Přitom nová verze může být nainstalována kdykoliv během roku. Jednotlivé čtvrtletní platby za upgrade jsou pod 40000. Jak o tom účtovat ? Kdy zvednou vstupní cenu SW o upgrade, když vlastně platím čtvrtletně za něco, co může být kdykoliv během roku ? Nikdy vlastně ani nebudu vědět, kolik přesně stojí samotné TZ, když je to řešeno jakoby čtvrtletním paušálem...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 6. 2007 15:31

      Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

      Re: Upgrade SW ve formě čtvrtletních spl
      Zákon o DP § 32a Odpisy nehmotného majetku odst.6 - technické zhodnocení - ... pouze v případě, pokud po ukončení u jednotlivého nehmotného majetku převýší 40 tis.Kč .
      Takže pokud každá jednotlivá, ukončená aktualizace nepřevýší 40 tis. tak můžete účtovat rovnou do nákladů, a to i několákrát v roce.

    • 8. 6. 2007 7:16

      Crt (neregistrovaný) 62.209.196.---

      Re: Upgrade SW ve formě čtvrtletních spl
      To je právě to, že já vlastně žádnou cenu ukončené aktualizace nemám...platím čtvrtletně paušál, ve kterém jsou potencionální upgrady, které můžou být buď v lednu nebo až v prosinci....nikde nemám vyčíslenou cenu za ten konkrétní upgrade...jen ty čtvrtletní platby.

    • 8. 6. 2007 12:02

      Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

      Re: Upgrade SW ve formě čtvrtletních spl
      >>>Máme smlouvu na SW, kde nám firma čtvrtletně
      >>>fakturuje
      >>>částku, která je rozdělena na 50% jakoby
      >>>update(služba) a 50% upgrade(technické zhodnocení).
      >>>Přitom v tom TZ
      >>>jsou potencionální nové verze programu. Přitom nová
      >>>verze může být nainstalována kdykoliv během roku.
      >>>Jednotlivé čtvrtletní platby za upgrade jsou pod
      >>>40000. Jak
      >>>o tom účtovat ? Kdy zvednou vstupní cenu SW o
      >>>upgrade,
      >>>když vlastně platím čtvrtletně za něco, co může být
      >>>kdykoliv během roku ? Nikdy vlastně ani nebudu vědět,
      >>>kolik přesně stojí samotné TZ, když je to řešeno
      >>>jakoby
      >>>čtvrtletním paušálem...
      >>
      >>Zákon o DP § 32a Odpisy nehmotného majetku odst.6 -
      >>technické zhodnocení - ... pouze v případě, pokud po
      >>ukončení u jednotlivého nehmotného majetku převýší 40
      >>tis.Kč .
      >>Takže pokud každá jednotlivá, ukončená aktualizace
      >>nepřevýší 40 tis. tak můžete účtovat rovnou do
      >>nákladů,
      >>a to i několákrát v roce.
      >>
      >To je právě to, že já vlastně žádnou cenu ukončené
      >aktualizace nemám...platím čtvrtletně paušál, ve kterém
      >jsou potencionální upgrady, které můžou být buď v lednu
      >nebo až v prosinci....nikde nemám vyčíslenou cenu za
      >ten konkrétní upgrade...jen ty čtvrtletní platby.

      nevím, jak to máte ve smlouvě - ale něco podobnémo jsme měli také - dávala jsem to přímo do nákladů. Ale ve smlouvě to bylo jednoznačně popsáno. Možná by to chtělo probrat s vaším auditorem.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).