Hlavní navigace

DOTAZ - SPECHA!!! DEKUJI!! - ODPISY

  • (neregistrovaný) 217.112.169.---

    7. 6. 2007 23:16

    Dobry den,

    mam tady priklady na zkousku a jsem z toho jelen - v jednom priklade mame:

    porizeno a uzivano od 13/12/03 auto 1,5mil. , vypocitany a upl. odpis ROCNI 400 000 za rok 2003.

    V druhem priklade mame porizeny SW za 90tis. 12/7/06.

    Odpis 2006 potom poměrnou casti 5x2500,- tj. vlastne az od srpna.

    Nikde nemuzu najit info o tom, kdy se zacina odepisovat a zda se upl. vzdy odpis rocni ale rozum mi rika, ze se bude uplatnovat pomerna cast od data porizeni za prislusny rok (pravdepodobne tedy od nasl. mesice)- ale fakt nevim - poradite prosim????

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 6. 2007 23:28

      VV (neregistrovaný) 212.96.178.---

      Re: DOTAZ - SPECHA!!! DEKUJI!! - ODPISY
      zákon o dani z příjmů od § tuším 26 dále

    • 7. 6. 2007 23:58

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: DOTAZ - SPECHA!!! DEKUJI!! - ODPISY
      >Dobry den,
      >
      >mam tady priklady na zkousku a jsem z toho jelen - v
      >jednom priklade mame:
      >
      >porizeno a uzivano od 13/12/03 auto 1,5mil. ,
      >vypocitany a upl. odpis ROCNI 400 000 za rok 2003.

      Odpisy hmotného majetku - podle § 31 ZDP (rovnoměrné) nebo § 32 ZDP (zrychlené). Pro účely daně z příjmů použijete roční odpis. K 31. 12. příslušného roku jste měli auto pořízené a uvedené do užívání, proto můžete uplatnit daňový odpis podle zákona. Účetně odpisujete majetek podle interních směrnic.

      >
      >V druhem priklade mame porizeny SW za 90tis. 12/7/06.
      >
      >Odpis 2006 potom poměrnou casti 5x2500,- tj. vlastne
      >az od srpna.

      Odpisy nehmotného majetku - viz § 32a zákona o daních z příjmů. Najdete zde:
      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/
      Podle § 32a/5 - počínaje následujícím měsícem po dni, v němž byly splněny podmínky pro odpisování.

      >
      >Nikde nemuzu najit info o tom, kdy se zacina
      >odepisovat a zda se upl. vzdy odpis rocni ale rozum mi rika, ze
      >se bude uplatnovat pomerna cast od data porizeni za
      >prislusny rok (pravdepodobne tedy od nasl. mesice)- ale
      >fakt nevim - poradite prosim????

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).