Hlavní navigace

Ještě jednou zveřejnění ve Sbírce listin

  • (neregistrovaný)

    8. 6. 2007 10:27

    Uf, opět jsem poslal jednoho státního úředníka do p......e, a proč:

    - není mi jasné (stejně jako všem ostatním) proč sbírka listin zveřejní účetní závěrky, které jsou vytištěné v souladu s pokynem z odboru informatiky Ministerstva spravedlnosti přímo do PDF (tj. bez podpisu statutárního orgánu), když zákon o účetnictví vlastně zveřejnění účetní závěrky bez podpisu neumožňuje či nezná.

    Tak jsem zavolal a zde je závěr:

    - připadá mi, že ve sbírce listin vůbec netuší, že nějaký zákon o účetnictví požaduje podpis statutárního orgánu (alespoň se tak dohadovala s kolegyněmi),

    - zveřejní automaticky vše, co jim přijde bez podpisu (a je jim to asi jedno),

    - připouští, že za půl roku si MF nebo MS vzpomene a bude pokutovat poplatníky za zveřejnění nepodepsaných závěrek,

    - jsem podle paní „zase jeden nějakej chytrej“,

    - požádal jsem jí, ať napíše na MS email, že stovky poplatníků neví, jak to s těmi podpisy v závěrce je. Až dostanou pokyny, pošle mi to emailem (čemuž nevěřím),

    Asi chci být státní úředník. Téměř nulová odpovědnost, 6 h práce denně, sociální výhody alá bazén apod. a v pátek padla ve 13.00.

    mějte se fajn.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2007 21:58

      xxl (neregistrovaný)

      Re: Ještě jednou zveřejnění ve Sbírce li
      Nezapomeňte ještě, ža mají taky p. A. Vránovou, odborářku, která zcela bezostyšně protlačuje meziroční pětiprocentní nárůst platů.
      Poslal jsem jí mail (naivka) s dotazem "co za to", ve fabrice to je zpravidla srovnáno růstem produktivity. Mlčí. Co taky říci, že?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).