Hlavní navigace

náklady-automobil v majetku firmy

  • (neregistrovaný) 88.101.106.---

    8. 6. 2007 10:41

    Podnikám jako FO - taxislužba. V 7/06 jsem si koupil osobní automobil, který je zahrnutý v majetku firmy. Auto jezdí na naftu.
    Nyní si zpracovávám DPFO za rok 2006 a nevím, jaké můžu uplatnit náklady na tento automobil, porotože nemám lístky od nákupu nafty. Uplatním odpisy, ale co dál, tak to nevím.
    Prosím, poradíte mi?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2007 15:20

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: náklady-automobil v majetku firmy
      Tak to máte smůlu. Pokud máte auto v majetku, tak si uplatňujete skutečné náklady, tj. podle účtenek či faktur - týká se to PHM, kapalin,oprav, údržby, pneu,ND, myčka, STK, .....
      Odpisy si uplatnit můžete samozřejmě také. nebo si nějaké doklady sehnat.
      Je ještě možnost, že byste si bez dokladů ( ale již bez nároku na odpis do nákladů) mohl uplatnit náklady procentem z příjmů dle §7/odst.9 Zák.o daních z příjmů. To si ale musíte uvážit sám, co je pro Vás výhodnější. Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).