Hlavní navigace

nová firma - jaké úřady navštívit

• (neregistrovaný) 88.100.153.---

8. 6. 2007 21:26

Právě jsem založil s.r.o. jsem sám jediný společník, firma nemá prozatím zaměstnance. Mám tvalý pracovní poměr u jiné firmy, kde za mě platí sociální a zdravotní. Jsem povinen za nově založené s.r.o. se přihlásit na sociální a zdravotní a platit za sebe ještě jednou?? Nebo jak to je? Na finanční úřad se mám přihlásit k registraci do 30 dnů, že ano??

dík za odpovědi

Dan

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2007 17:57

xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

Re: nová firma - jaké úřady navštívit
      Projděte si finance.cz. Tam je to velmi podrobně popsáno pod:
      http://www.finance.cz/firmy/informace/zivnosti-volne/fyzicke-osoby/.

• 9. 6. 2007 18:03

xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

Omlouvám se. Pro právnícké osoby je správné:
      http://www.finance.cz/firmy/informace/zalozeni-firmy/

• 12. 6. 2007 8:56

John (neregistrovaný) 195.70.156.---

Ahoj,

u mě je to úplně stejné a řešil jsem to takto.
      Do 30dnů od zápisu se můsíš přihlásit na FÚ k dani z příjmu právnických osob, případně k silniční dani, DPH, k dani ze závislé činnosti pokud se v sro zaměstnáš a nebo budeš mít zaměstnance, případně k dani srážkové, pokud budeš někoho zaměstnávat na dohodu.
      Dále bys měl mít sepsanou mandátní smlouvu na činnost jednatele a pobírat nějakou odměnu, třeba 500Kč. Dále by jsi měl být (ale nemusíš) ve společnosti i zaměstnán a jakou mzdu si zvolíš je na tobě (z této mzdy platíš zdravotní a sociální-nevím ale jestli se k tomu přičítá i odměna jednatele). V případě, že se zaměstnáš, musíš se do 8dnů nahlásit na zdravotní pojišťovnu a na správu soc. zabespečení (přihlásíš se jako malá organizace a pak nahlásíš zaměstnané osoby).
      Poznámka na konec. Pokud chceš uplatňovat náklady za vozidlo (soukromé, ne firemní) musíš byt u společnosti zaměstnán, jinak náklady uplatňovat nemůžeš.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).