Hlavní navigace

OT - daňově uznatelné výdaje !!!

• (neregistrovaný) 194.149.107.---

9. 6. 2007 11:48

Musím se podělit - výborně jsem se pobavila.

Nový klient, DE, čerstvý plátce DPH, stavebně montážní práce.

Dnes jsem rozbalila jeho obálku dokladů za minulý měsíc. Nejprve jsem si myslela, že prostě doma sebral všechny doklady, co našel, ale omyl. Opravdu si myslel, že jako plátce DPH si bude uplatňovat daň z nových riflí, několikero nákupu spodního prádla, ponožek, nafukovací postele, nového kola, parfému pro přítelkyni, toaletního papíru, hory papírových kapesníčků, zubní pasty, několika balení Perwolu, šamponů atd.. Vlastně skoro polovina dokladů byla naprosto soukromých...Dalo mi dost práce ho předvědčit, že to fakt nepůjde. Opravdu měl jasno, že tyhle věci si může dávat do nákladů. Představa, že si jako neplátce si daň z příjmu v předchozích 8 letech dělal sám......

Hezký den :-))

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2007 13:47

J.K. (neregistrovaný) 90.176.151.---

Re: OT - daňově uznatelné výdaje !!!
      To jsem "ráda", že takové klienty nemám jen já. Mám jednoho klienta (DE,neplátce), který mi dává doklady jednou za rok. Když mi je přinese brzy, tak to je začátkem března. Přinese několik igelitek dokladů, kde jsou paragony ze supermarketů za potraviny, kosmetiku, hygienické potřeby, doklady od dárků k vánocům pro celou rodinu, oblečení pro manželku, dceru.... Zkrátka všechno, co za rok nasbíral. Většinou tak 2/3 paragonů vyhodím. Každý rok se hrozně diví, proč mu to nedám do výdajů. I po 12 letech podnikání neví "která bije" - asi to už nebude lepší.

• 9. 6. 2007 17:24

xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

Re: OT - daňově uznatelné výdaje !!!
      Nic se nedá dělaat. Jen vám trošičku závidím možnost vybrat doklady.
      Bývaly časy že na 5 úředníků včetně šéfa, bylo 8 počitačů, 9 mobilů a digitální fotoaparát. Na nesmělý dotaz zněla odpověď, že uplácet penězi je "takový blbý".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).