Hlavní navigace

Posudek o ztížení společenského uplatněn

 • (neregistrovaný) 194.149.108.---

  9. 6. 2007 15:23

  Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnankyně již od konce roku 2005 u nás nepracuje. Pracovní úraz ze dne 30.7.2005 odškodněn dle zákona. Nyní za firmu bývalá zaměstnankyně zaslala formulář z Kooperativy: POSUDEK O ZTÍŽENÍ SPOLEČENSKÉHO UPLATNĚNÍ k prac.úrazu ze dne 30.7.2005. Bez jakéhokoliv komentáře. Co prosím musím udělat já jako mzdová účetní? Děkuji moc za rady.Dáša

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 6. 2007 17:40

   Verča (neregistrovaný) 77.48.45.---

   Re: Posudek o ztížení společenského upla
   Svého času jsem měla také pracovní úraz. Nejdříve po roce od ukončení léčení si lze nárokovat další penízky od pojišťovny na ztížené společenské uplatnění. Nechápu, proč ale bývalá zaměstnankyně vám posílala formulář. Měla by si s ním sama dojít k lékaři, který posoudí, zda má nárok na další odškodnění. Pokud ji nárok vznikne, lékař vyplní formulář a ten si sama odešle na pojišťovnu. Zaměstnavatel ani nemusí vědět, že si o nějaké další peníze žádá a kolik obdrží. Aspoň tak to bylo v mém případě. Já měla posudek vystaven ne ošetřujícím ani svým lékařem, ale rovnou jsem se spojila se smluvním lékařem Kooperativy. Ten vypsal, já odeslala pojišťovně a ta mi jen už poslala peníze.
   Zkuste se domluvit s bývalou zaměstnankyní, proč vám formulář poslala a co od vás chce. Pokud jste řádně úraz nahlásil na pojišťovnu a už ji byl doplacen rozdíl ušlého zisku, nevidím důvod, co po vás ještě chce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).