Hlavní navigace

Dohoda o provedeni prace dane+pojisteni

• (neregistrovaný) 147.32.117.---

9. 6. 2007 17:18

Dobry den,
    potrebovala bych vedet, co vsechno musim zaplatit statu:o).
    Situace: jsem student, leden -kveten jsem mela DPP s prijmem 4000 mesicne (bez podepsaneho "ruzoveho papiru"), od kvetna - prosinec mam jinou DPP s predpokladanym prijmem cca 40 000 najednou za dva prazdninove mesice a pak polovicni (a budu mit podepsan "ruzovy papir"). Zaroven mam kveten - zari jinde DPP na 21 000 Kč, a říjen DPČ na 4200.
    Vím, že budu muset na konci roku udelat danove priznani, ale neni mi jasne jak se plati zdravotni a socialni pojisteni, kdyz jsem jeste student (nemel by to za mne platit jeste stat?) a jestli se to dani dohromady - ze mi sectou v obdobi prazdnin oba ty prijmy 40 000+21000 a budu platit tu vysokou dan z velkeho prijmu, nebo budou danit zvlast 21000 a 40 000.

Dekuji moc za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 6. 2007 17:33

Verča (neregistrovaný) 77.48.45.---

Re: Dohoda o provedeni prace dane+pojist
      Z DPP se SP ani ZP neplatí, jen se odvádí daně podle toho, zda je nebo není podepsané prohlášení a zda je nebo není příjem do a nad 5000 Kč. Růžové prohlášení můžete mít podepsané pouze jedno na měsíc a všechny příjmy, ze kterých bude sražena zálohová daň se sečtou a půjdou do ročního zúčtování daní. Tam, kde budete mít podepsaného prohlášení, máte nárok na 600 Kč na daň. bonus + 200 Kč jako student po předložení potvrzení o studiu. Každá částka u jiného zaměstnavatele se daní zvlášť, částky z více PP nebo dohod se u jednoho zaměstnavatele za měsíc sečtou a pak se daní. Z vaších velkých příjmů budete mít velké daně, ale nebojte se. Na jaře příštího roku se po ročním zúčtování penízky zase k vám vrátí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).