Hlavní navigace

Tržby za služby pouze v hotovosti

  • (neregistrovaný) 85.13.78.---

    10. 6. 2007 20:16

    Tržby za služby pouze v hotovosti, jaká evidence je nutná? Denní zápis do daňové evidence?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 6. 2007 11:13

      jaz (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Tržby za služby pouze v hotovosti
      §7b zak. 586/92 říka, že daňová evidence zjišťuje základ daně z příjmů a obsahuje údaje o příjmech a výdajích v členění potřebném pro zjištění základu daně. Takže pokud zaúčtujete tržby např. v celkové měsíční částce, z hlediska daňové evidence se nic neděje. Ale §39/ 3 zákona 337/92 říká, že daň. subjekt, který přijímá nebo vydává platby v hotovosti, je povinen vést průběžně evidenci jednotlivých plateb, pokud údaje o těchto platbách lze užít jako důkazní prostředek pro správné stanovení jeho daňové povinnosti, pokud nezaznamenává daňový subjekt údaje o těchto platbách v jiné evidenci.
      Z toho vyplývá, že když v daňové evidenci nebudete zaúčtovávat denní výši tržeb, tak jste byla povinna vést denní tržby v pomocné evidenci, která by ale mohla sloužit pro zaúčtování celkové měsícní částky v daňové evidenci.
      Snad jsem to popsala přehledně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).