Hlavní navigace

poškození majetku při vloupání

  • (neregistrovaný) 213.195.234.---

    12. 6. 2007 9:44

    Při pokusu o vloupání do naší budovy byla poškozena okna. Za opravu jsme uhradili 5000 - na pojišťovně nemohu uplatnit, protože spoluúčast máme až od 10 000. Opravu jsem zaúčtovala na 511. Teď se nám ohlásila Policie - vzali si fakturu za opravu, že snad chytili viníka.

    Máte nějaké zkušenosti, jaký je další postup?

    Myslím tím jestli máme vymáhat po vinlíkovi úhradu .......,
    Co v případě, že by nám neuhradil pohledávku ???

    účtovat daňově nebo nedaňově?
    Ještě jsem takový případ neřešila.

    Děkuji za každou odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 6. 2007 13:00

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: poškození majetku při vloupání
      Pokud je znám viník a je mu škoda prokázána, pak by jste měli zaúčtovat předpis na náhradu škody např.: 315/648. Pokud viník škodu neuhradí, pak zřejmě v budoucnu pohledávku odepíšete 546/315, bohužel ale jako nedaňový náklad. Daňově by bylo možno odepsat pouze v případě, že bude splněna některá z podmínek uvedených v § 24 odst. 2 písm. y)..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).