Re: POHODA - oprava slevy na dani
Nikdo Vám nechce odpovědět,proto pouze můj názor. Nejbližší mzdy vypočtěte jako obvykle a pak ručně povyšte odvod daně o ten rozdíl, co jste správně měla odvést. Při vyúčtování záloh na daň se vše upraví. Vše si označte do přehladů z mezd. Domnívám se, že v jiných přehledech se úlevy neobjeví. Počkáme, zda nemá někdo jiný názor.
VJ
Re: POHODA - oprava slevy na dani
Tím, jak to opravíte při tvorbě mzdy, už mu vyplyne ponížená čistá mzda. Jedině, že by si toho všiml, musela byste mu to vysvětlit, že v minulém měsíci jste ho přeplatila a teď si to berete zpět.
VJ
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
Firmy musí řešit zmatek v hlášení zaměstnanců. Chyba v systému poslala špatná data
12. 6. 2007 13:45
Dobrý den,prosím o radu:
V minulém měsíci jsem omylem uplatnila zaměstnanci slevu na dítě 500Kč,tudíž jsem odvedla FÚ nižší zálohu na daň.Teď bych to ráda opravila,ale nevím,kam mám tu 500 "připsat".
Poradí mi někdo jak? Moc děkuji za ochotu