Hlavní navigace

Oprava daňového přiznání

• (neregistrovaný) 85.207.17.---

12. 6. 2007 15:13

Jako každý rok jsem udělala daň.přiznání své klientce a jejímu manželovi. Nejdříve jsem dostala od manžela potvrzení příjmu ze zaměstnání, kde nebylo provedeno vyúčtování. Tak jsem tedy udělala DP. Pak jsem zjistila, že mu jeho mzdová udělala vyúčtování daně. No a teď jsi nevím rady, jak mám opravit DP. Narazila jsem na problém při vyplňování DP, vyšel mi přeplatek. Jenže já mu nemůžu znovu vyčíslit přeplatek, když mu bylo uděláno vyúčtování. Nevím jak mám správně opravit DP. Děkuji za odpovědi. Sylva.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 6. 2007 16:34

eva k. (neregistrovaný) 82.99.140.---

Re: Oprava daňového přiznání
      Mám pocit, že byste neměla opravovat vy, ale mzdová účetní. Pokud Váš klient podává DP, nemůže žádat o zúčtování daně u zaměstnavatele. Pokud tedy on požádal o roční zúčtování, porušil §38ch odst.1 a bude muset nějak napravovat sám. Ale pokud nejprve požádal o potvrzení zd.příjmů s tím, že bude podávat DP sám, zřejmě pochybila mzdovka a bude si to muset nějak napravit.

Pokud to přeci jen chtějí napravit od Vás, záleží na tom, zda on je pouze spolupracující osoba Vší klientky, nebo jste dělala spol.zdanění a nebo je také podnikatel??

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).