Hlavní navigace

záloha na DzP FO

  • (neregistrovaný) 80.188.226.---

    13. 6. 2007 15:29

    Dobrý den, prosím o radu. Nejsem si moc jistá ohledně záloh na daň z příjmů FO. V roce 2006 jsem měla příjem pouze ze závislé činnosti, od 1.1.2007 jsem OSVČ. Za rok 2006 jsem zaplatila na dani 50 000,-. Vzniká mi k 15.6. povinnost zaplatit zálohu na daň? Podle zákona jsem si našla,že by to mělo být 40 % poslední známé daňové povinnosti. A potom další zálohu (40%) zaplatím k 15.12.?Není třeba nějaká výjimka na to, že jsem byla před tím zaměstnanec? Děkuji mockrát za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 6. 2007 16:14

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: záloha na DzP FO
      Zálohy platit nebudete, protože jste měla pouze příjmy ze závislé činnosti- viz.§ 38/9 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).