Hlavní navigace

VRÁCENÍ DANĚ STUDENTŮM

 • (neregistrovaný) 82.208.38.---

  13. 6. 2007 17:40

  Dobrý den,
  zajímalo by mne, jak je to s vrácením daně studentům. co všechno musí student podepsat aby mohl na konci roku podat daňové přiznání a byla mu vrácena daň. Případně jak co udělat. Předem děkuji za pomoc.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 6. 2007 18:34

   JCis (neregistrovaný) 86.61.132.---

   Re: VRÁCENÍ DANĚ STUDENTŮM
   Musíte u zaměstnavatele podepsat Prohlášení k dani, na základě něj můžete uplatňovat slevu na dani na poplatníka a slevu na studenta už měsíčně při výplatě mzdy. Prohlášení můžete podepsat na stejné období (měsíc) jen u jednoho plátce.

   Pokud budete mít jen příjmy z brigád či zaměstnání tak můžete po uplynutí roku nejpozději do 15.2. požádat posledního zaměstnavatele o to, aby provedl roční zúčtování daně. Jestliže jste měl více zaměstnavatelů, u nichž jste postupně podepsal prohlášení, tak donesete i potvrzení o příjmech za ten daný rok a potvrzení o studiu. Zaměstnavatel, u nějž požádáte o roční zúčtování, Vám to na základě těchto potvrzení spočítá. Další možnost je, že si vyžádáte potvrzení o příjmech od všech zaměstnavatelů a podáte si přiznání sám na FÚ do 31.3.

   Ještě jedna připomínka - do ročního zúčtování daně vstupují jen příjmy, z nichž byla odváděna záloha na daň ,ne příjmy zdaněné srážkovou daní. Takže pokud máte zároveň dvě brigády, tak u jednoho zaměstnavatele podepíšete Prohlášení a příjmy od něj pak po skončení roku můžete "zúčtovat", u dalších zaměstnavatelů Prohlášení podepsat už nesmíte, takže se příjmy budou danit srážkovou daní (do 5000,- Kč za měsíc) - v tom případě to do ročního zúčtování nevstupuje - případně zálohovou daní při příjmech nad 5000,- za měsíc - to pak příjmy do ročn.zúčtování spadnou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).