Hlavní navigace

DPČ a vyplácení

  • (neregistrovaný) 213.226.227.---

    14. 6. 2007 9:13

    Dobrý den. Máme zaměstnance na DPČ u které se neproplácí ani dovo ani svátky. Odměna je měsíční 8000,- teď při květnové mzdě mi počítač vypočítal,že má dostat ne 8000 hrubého ale 7304,-hrubého jeto tak správně? to tam korigují ty 2svátky co byly? díky za vysvětlení.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 6. 2007 9:34

      xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: DPČ a vyplácení
      Dohodu o prac. činnosti není možné vykonávat práci v rozsahu překrač. v průměru polovinu stanovené týdenní prac. doby (§ 76, odst. 2 Zákoníku práce). Pokud v dohodě není sjednáno proplác. svátků, dovolené apod., tak výpočet je (8000 : 23)x21= 7304,3476Kč (takže buď 7304 Kč nebo 7305 Kč - já bych dala 2.možnost)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).