Hlavní navigace

lze stravné i stravenku?

  • (neregistrovaný) 85.207.58.---

    14. 6. 2007 11:39

    Pracovníci odpracovali v 1 dni celou prac. dobu (8 hod do 16.00) a v 17 hodin vyrazili na služební cestu (další 2 prac. dny). Logické mi připadá, že za tento den mohou dostat stravenku a stravné taky, když služební cesta trvala déle než 5 hodin, ale slyšela jsem i názor, že to není možné. Můžete mi mé přesvědčení potvrdit nebo vyvrátet - nejlépe i s odkazem na legislativu? Děkuji. T.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 6. 2007 13:35

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: lze stravné i stravenku?
      V tomto případě je nárok na stravenku i na stravné. Dle § 24/2j4 cituji...příspěvek nelze uplatnit na stravování za zaměstnance, kterému v PRUBĚHU SMĚNY vznikl nárok na stravné.... Ve Vašem případě nárok na stravné vznikl až po řádné směně, takže nárok mají na stravenku i stravné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).