Hlavní navigace

Dovoz??

  • (neregistrovaný) 84.244.122.---

    14. 6. 2007 14:03

    Dobrý den, prosím o radu.Koupili jsme od polské firmy turecký materiál, který přijel z Turecka rovnou k nám do Čech. Naši celní deklaranci materiál proclili, vystavili JSD, na kterém jsme uvedeni jako přijemci (naše firma). Polská firma nám vystavila fakturu na materiál. Setkávám se s tímto případem poprvé a nevím, jak tomu přistupovat. Jako k pořízení z EU, když je faktura vystavena od polského dodavatele a JSd nemám brát v potaz nebo se řídit pro přiznání k DPH dle JSD a brát toto plnění jako dovoz ze 3. zemí.

    Za pomoc všem předem moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 6. 2007 15:48

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Dovoz??
      Vaše firma propustila zboží do volného oběhu, je tedy dovozcem.
      O pořízení zboží z jiného čl. státu se nejedná (§16/1), polská faktura nebude předmětem DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).