Hlavní navigace

Výpověď pro nadbytečnost a přemístění

  • (neregistrovaný) 86.49.79.---

    14. 6. 2007 20:44

    Dobrý den, potřebovala bych poradit. 1) zaměstnavatel mi řekl, že jsem nadbytečná a budu propuštěná, ještě v ruce nic nemám, ale už teď mi dal nižší mzdu za květen (pouze základ, který mám ve smlouvě) - zajímalo by mne, zda se odstupné bude počítat z průměru za I. nebo II. čtvrtletí. Dále mi chce dát výpověď měsíc zpětně, tak doufám, že si tím nezpůsobím nějaké problémy (kromě toho 1 měsíce práce). 2) mimo jiné se máme s provozovnou stěhovat sice v rámci Prahy, ale do jiné části než mám ve smlouvě - zaměstnavatel nám to prostě oznámil a od pondělka máme pracovat jinde, nic nám nedával podepsat, tak jak ho donutíme, aby nám dal výpověď kvůli přemístění? A to pak musíme ty dva měsíce pracovat v té nové provozovně? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 6. 2007 9:28

      Míša (neregistrovaný) 217.75.209.---

      Re: Výpověď pro nadbytečnost a přemístěn
      Tak za prvé. Výpověď musí být písemná (§ 50 bod 1), jinak je neplatná. Proto nechápu jak můžete dostat výpověď zpetně. Takže až dostanete výpověď do ruky, třeba dnes 15.6.2007, tak výpovědní lhůta začíná běžet až prvním kalendářním dnem následujícího měsíce po obdržení výpovědi, tj. 1.7.2007. Ze zákona činí výpovědní doba nejméně 2 měsíce, takže by byla do 31.8.2007. Do té doby musíte chodit do zaměstnání a dále pracovat nebo vybrat dovolenou. Myslím, že je to i Váš případ i když se zaměstnavatel stěhuje. Zkuste si přečíst nahoře v liště Zákony - Zákoník práce - § 41 a § 43. Odstupné se vyplací (trojnásobek - §67) z předchozího čtvrtletí při ukončení prac. poměru, v tomto případě by to bylo 2. čtvrltetí.

    • 15. 6. 2007 10:28

      Petra (neregistrovaný) 212.71.188.---

      Re: Výpověď pro nadbytečnost a přemístěn
      Ten mesic zpetne by byl dan po domluve a to by mi nevadilo. Ale, jak donutime zamestnavatele, aby nam dal vypoved, kdyz se stehujeme? To nemame jit do prace?

    • 15. 6. 2007 22:39

      Verča (neregistrovaný) 77.48.45.---

      Re: Výpověď pro nadbytečnost a přemístěn
      Dobrý den, potřebovala bych poradit. 1) zaměstnavatel mi řekl, že jsem nadbytečná a budu propuštěná, ještě v ruce nic nemám, ale už teď mi dal nižší mzdu za květen (pouze základ, který mám ve smlouvě) - zajímalo by mne, zda se odstupné bude počítat z průměru za I. nebo II. čtvrtletí. Dále mi chce dát výpověď měsíc zpětně, tak doufám, že si tím nezpůsobím nějaké problémy
      (kromě toho 1 měsíce práce). 2) mimo jiné se máme s provozovnou stěhovat sice v rámci Prahy, ale do jiné části než
      mám ve smlouvě - zaměstnavatel nám to prostě oznámil a od pondělka máme pracovat jinde, nic nám nedával podepsat, tak jak ho donutíme, aby nám dal výpověď kvůli přemístění? A to pak musíme ty dva měsíce pracovat v té nové provozovně? Děkuji za odpověď

      Tak za prvé. Výpověď musí být písemná (§ 50 bod 1), jinak je neplatná. Proto nechápu jak můžete dostat výpověď zpetně. Takže až dostanete výpověď do ruky, třeba dnes 15.6.2007, tak výpovědní lhůta začíná běžet až prvním kalendářním dnem následujícího měsíce po obdržení výpovědi, tj. 1.7.2007. Ze zákona činí výpovědní doba nejméně 2 měsíce, takže by byla do 31.8.2007. Do té doby musíte chodit do zaměstnání a dále pracovat nebo vybrat dovolenou. Myslím, že je to i Váš případ i když se zaměstnavatel stěhuje. Zkuste si přečíst nahoře v liště zákony - Zákoník práce - § 41 a § 43. Odstupné se vyplací (trojnásobek - §67) z předchozího čtvrtletí při ukončení prac. poměru, v tomto případě by to bylo 2. čtvrltetí.

      Ten mesic zpetne by byl dan po domluve a to by mi nevadilo. Ale, jak donutime zamestnavatele, aby nam dal vypoved, kdyz se stehujeme? To nemame jit do prace?

      Vám nevadí výpověď zpětně?? i když vám sníží plat, z kterého vám bude vypláceno odstupné?? bude ho vůbec vyplácet??
      jaké máte v PS uvedeno místo výkonu práce?? To je důležité proto, zda vám může dát výpověď, poslat pracovat na jinou provozovnu, ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).