Hlavní navigace

VZP a splátkový kalendář

• (neregistrovaný) 89.185.238.---

15. 6. 2007 10:03

Dobrý den,

Chtěl bych Vás poprosit o radu.
    Dlužím cca 10 000,- na VZP od začátku podnikání jsem zapomněl ,tak nějak platit :) bylo to od 10.9.06 do 30.3.07

Chtěl jsem se zeptat ,jestli je možno se nějak s pojištovnou domluvit na splátkách ? chci to zapltit nechci být dlužník ,ale najednou opravdu nemužu.

Je něco takového ? splatkový kalendář ?
    Jak fungují penále ? za každý den prodlení 0,05

Prosím poradťe .
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 6. 2007 14:48

Zuzana (neregistrovaný) 88.102.88.---

Re: VZP a splátkový kalendář
      Takže Vám už byl vystavený platební výměr nebo ten dluh máte na základě kontroly? Samozřejmě můžete zažádat o splátkový kalendář. Většinou se to dělá i tak, že žádost napíšete jakýsi Váš návrh splácení dluhu. Samozřejmě si to nemůžete dát na 2 roky. (6-12 měséců-to vidím za optimální-spíš ta nižší hranice)VZP vám odepíše zda přistupuje na váš návrh nebo vám poupravý dobu splacení dlužné částky. Nejprve musíte splatit dlužné pojistné. Do té doby než splatíte pojistné vám stále běží penále. Samozřejmě počítejte, že současně musíte platit běžné pojistné. Až doplatíte pojistné tak vás bude zajímat penále. Penále vám zřejmě asi neodpustí z důvodu že jste neplatil pojistné. Ale i tak si potom můžete požádat o OT (odstranění tvrdosti). A čekat jestli vám prominou aspoň něco nebo když by jste měl fakt velký štěstí tak všechno. Zuzana

• 2. 7. 2007 1:44

Pevel (neregistrovaný) 89.185.238.---

Re: VZP a splátkový kalendář
      Děkuji za odpověď
      Až ted jsem si všiml ,že jsem ji od Vás dostal odpověď
      Přerušil jsem podnikání a jsem na úřadu práce.A přišel mi dopis z VZP ,že dlužím nějakých 10 t + penále.Co myslíte platebním výměrem ? ten dopis ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).