Hlavní navigace

Prohlášení poplatníka

  • (neregistrovaný) 194.108.130.---

    15. 6. 2007 16:27

    Dobrý den, mám prosbičku ohledně mého zaměstnání. Od listopadu 2006 jsem byla OBZP.Od 22. ledna do konce května jsem pracovala v cestovní kanceláři, kde jsem nepodepsala prohlášení poplatníka. Od června jsem zaměstnaná v jiné firmě, kde jsem podepsala prohlášení. Chci vědět, co to pro mě znamená. Budu muset sama dělat da'nové přiznání nebo i přesto všechno jej udělá můj ninější zaměstnavatel? Děkuji moc za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 6. 2007 17:46

      Lina (neregistrovaný) 80.188.231.---

      Re: Prohlášení poplatníka
      xxxxxxxxx
      Pokud se např. jednalo o dohodu (v cestovce), ze které byla sražena jenom srážková daň, pak byste nemusela podávat DP, pokud se však danilo zálohově, pak DP máte povinnost podat, protože jste neměla podepsáno právě to prohlášení poplatníka. Váš nynější zaměstnavatel Vám roční zúčtování daně nemůže udělat, budete si muset podat DaP. Mějte se, pro sichr se ještě mrkněte se na zák. o daních z příjmů, §38 g, odst. 2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).