Hlavní navigace

AUTO - vyřazení z podnikání do os vlast.

  • (neregistrovaný) 88.83.240.---

    16. 6. 2007 20:36

    Dobrý den. Prosím o názor. Mám OA v majetku firmy (FO). Je starý 6 roků a chci jej vyřadit do osobního užívání. Co všechno musím udělat? Asi je potřeba jeho hodnotu zahrnout do příjmu. Nevím ale jakou částku. Musím na dopravní inspektorátu udělat převod z IČa na RČ? Je potřeba učinit ještě někajé úkony?
    Děkuji!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 6. 2007 23:07

      V.D. (neregistrovaný) 89.24.56.---

      Re: AUTO - vyřazení z podnikání do os vl
      Vyřazení OA do osbního vl. u FO jistě bez příjmů pokud ho FO nebude prodávat, poté by to byl dnem prodeje příjem §10, přepsat TP z iča na rč ano, toto platí ale jen v případě, že na automobil neuplatňujete odpisy.

    • 17. 6. 2007 10:29

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: AUTO - vyřazení z podnikání do os vl
      1). do příjmů nebiudete nic zahrnovat.
      2). Pokud kste plátce DPH, nebudete nic dodaňovat.
      3). Vyřazení auta provedete zápisem na kartě (nebo jiné evidenci) majetku.
      4). Na DI nemusíte nic přepisovat. Jste v TP zapsán jako držitel a je jedno, zda je tam uvedeno RČ nebo IČO.
      5). Při prodeji v době 5-ti let od vyřazení jste povinen zdanit příjem z prodeje auta a to dle § 10.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).