Hlavní navigace

DPH-zahraniční dodavatel

  • (neregistrovaný) 82.142.83.---

    17. 6. 2007 12:38

    Dobrý den,
    naše firma dostala fakturu od zahraničního dodavatele (Slovensko), za práce provedené na stavbě v ČR, oni nepřiznali DPH, což je správně a já mám povinnost tutot DPH zde odvést.
    Chtěla jsem se zeptat, DPH pouze odvedu nebo si můžu i nárokovat (Reverse charge).
    A DPH počítám z částky, kterou mám na faktuře, tzn. fakturovaná částka+DPH ??
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 6. 2007 14:33

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH-zahraniční dodavatel
      Ze zd. plnění dle § 10 odst. 1 s místem uskutečnění v ČR poskytnuté plátcem z jiného členského státu EU jste povinni přiznat a odvést DPH (§ 108 odst. 1 písm. f) na výstupu. Pokud splňujete podmínky pro uplatnění daně na vstupu (§ 72), pak máte i nárok na odpočet DPH. Základem daně bude fakturovaná částka. V daň. přiznání uvedete DPH na výstupu na ř. 220 a v případě uplatnění odpočtu DPH na ř. 320.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).