Hlavní navigace

Daň z příjmu po směně pozemků a prodeji

  • (neregistrovaný) 82.99.184.---

    17. 6. 2007 21:47

    Vlastním asi 15 let zahradu. Nyní Městský úřad provede směnu pozemku za jiný, protože přes ten můj povede komunikace. Po směně bych nový pozemek chtěl ihned prodat. Budu muset zaplatit daň z příjmu, nebo budu muset čekat dalších 5 let i když to není mou vinnou? Děkuji za odpověď K. Staněk.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2007 10:12

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: Daň z příjmu po směně pozemků a prod
      *** I když by se na Vás osvobození nevztahovalo (asi nenabýváte od pozemkového fondu), pak proti příjmům z prodeje uplatníte výdaje (§10/5 ZDP) a ke zdanění jde jen kladný rozdíl ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).