Hlavní navigace

Nákup přes internet a přerušení podnikán

  • (neregistrovaný)

    18. 6. 2007 0:16

    Dobrý den,
    Potřeboval bych poradit.

    Před časem jsem s jednou firmou uzavřel smlouvu o dealerském prodeji.Nakupuji za lepší ceny.Bylo to podmíněno,že mám živnostenský list v oboru.

    Před cca 2měsícema jsem přerušil podnikání.
    Ale stále přes tuto firmu nakupuji jako dealer.

    Můžu pokračovat ,nebo ne ? určitě si mě budou zavádět do účetnictí,protože na každé faktuře jsem napsán včetně mého ICO.

    Prosím o radu
    Velice Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2007 0:34

      Eva M. (neregistrovaný)

      Re: Nákup přes internet a přerušení podn
      Nooo, vůči tomu dodavateli asi není fér, abyste dál nakupoval za výhodné ceny....

      Ale dodavatel nemá právo vám nahlížet do účetnictví a kontrolovat, jestli si ty nákupy dáváte do nákladů, takže postih z jejich strany vám asi nehrozí. Oni vás samozřejmě musejí evidovat v účetnictví, protože musejí řádně zdaňovat své příjmy/výnosy.

      Ale i kdybyste nadále podnikal, tak NEMUSÍTE ty nákupy od nich dávat do svých nákladů/výdajů. Teoreticky můžete i s živn.listem prodávat to zboží, řádně ten prodej zdaňovat, ale do výdajů si ty nákupy dávat nemusíte. Jasně, proč byste se choval takhle neekonomicky... ale podstata je v tom, že to tak můžete dělat a je to v souladu s platnými zákony.

      Podle mého názoru je to tedy spíš záležitostí vašeho svědomí.

    • 18. 6. 2007 0:38

      Pavel (neregistrovaný)

      Re: Nákup přes internet a přerušení podn
      Nejsou to žádné závratné sumy.
      Jde o desítky korun.Musel bych mít obrat několik stovektisíc ,aby bylo mezi mnou a koncovým zákazníkem rozmezí např. 100koruna.

      Jde jen o pár desítek korun ,ale nechci ,abych z toho já nebo oni měli problémy.

      Takže by to mělo být v pořádku ?

      Děkuji za radu.

    • 18. 6. 2007 1:04

      Eva M. (neregistrovaný)

      Re: Nákup přes internet a přerušení podn
      Nevím, jestli jste s dodavatelem podepisoval nějakou smlouvu a jestli tam není něco jako že při ukončení podnikání jim to musíte oznámit nebo tak něco + případné sankce. Pokud ne, tak mi připadá nepravděpodobné, že by vám někdo dělal problémy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).