Hlavní navigace

prodej do EU - čestné prohlášení?

  • (neregistrovaný) 85.71.122.---

    18. 6. 2007 8:48

    Dobrý den,
    prý když prodáváme výrobky do Německa a odběratel si je u nás vyzvedne sám, tak by nám měl podepsat čestné prohlášení, že to odveze do zemí EU. Jinak má případná kontrola z FÚ dopočítá na tuto dodávku DPH. Není někde na netu nějaký vzor? Nebo nebyl by někdo tak hodný a neposlal by mi to co používá pro tyto případy?
    Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2007 13:24

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: prodej do EU - čestné prohlášení?
      Pro účely dokazování uskutečnění dodání do jiného čl. státu byste měli mít prohlášení strvrzující, že zboží BYLO přepraveno do jiného čl. státu, ne že BUDE. - viz. §64 odst.5
      Řešíme to tím způsobem, že společně s fakturou zasíláme prohlášení, že zboží bylo přepraveno do JČS a odběratele toto potvrzují a zasílají nám zpět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).