Hlavní navigace

přeprava ze 3.země-kurz ze dne?

  • (neregistrovaný) 83.69.62.---

    18. 6. 2007 9:42

    Dobrý den,

    mám fakturu za přepravu zboží ze třetí země(Eura)
    Přeprava se prováděla ve dnech 3.5.-7.5., fa je vystavená ke dni 5.5.07

    K jakému datu mám přepočítat kurz Eura?
    7.5. ?

    Díky za všechny rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2007 14:53

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: přeprava ze 3.země-kurz ze dne?
      Faktury v cizí měně se přepočítavají dle §24/2 zák. o účetnictví, kurzem platným pro účetní jednotku ke dni uskutečnění účetního případu. Stanovete si tedy ve směrnici, který je to pro Vás den (napřli datum dodání, nebo doručení faktury).- viz. taky ČUS 001 2.4.3

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).