Hlavní navigace

Služby nájemníkům.

 • (neregistrovaný) 195.113.143.---

  18. 6. 2007 11:34

  Provedli jsme rekonstrukci nájemního domu o 8 bytech, dříve vytápěn pevnými palivy, dnes zaveden plyn. Dům je vytápěn ze společné kotelny. Prosím o informaci, jak rozúčtovat vytápění. Nájemníci se brání rozúčtování dle plochy a žádají zavedení podružných měřidel na teplo. Prosím o informaci zda jsou tato ze zákona povinná ?
  Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 6. 2007 22:07

   vlholubova (neregistrovaný) 213.194.241.---

   Re: Služby nájemníkům.
   Povinnost je instalovat termoregulační ventily na topení, nikoliv měřidla.
   Jak termoventily, tak měřidla jsou zařizovacími předměty a pronajímatel je může zahrnout do nájemného jako vybavení bytu měsíční odpisovou sazbou při předpokládané životnosti 8 let (jako sporák).
   Problém je, že firma, která měřidla instaluje a provádí roční odečty, si za odečty účtuje a dle mé zkušenosti součet úspory na teple se vyrovná poplatku za odečet z měřidel. Nula od nuly pojde, avšak s tím, že náklady na teplo budou jinak přerozděleny mezi nájemci. Jedni budou šetřit až moc nebo budou delší dobu mimo domov a odstaví teplo a druzí musí více topit.
   Je to ale možné za předpokladu, že měřidla nebude možno stáhnout na nulu a byt bude stále temperován a za předpokladu, že dům po rekostrukci je dobře zateplen i v 1.NP a je všude zajištěna optimální tepelná pohoda.
   Dle mého názoru jsou to vyhozené peníze jinam.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).