Hlavní navigace

povinnost vést knihu jízd?

  • (neregistrovaný) 82.119.253.---

    18. 6. 2007 12:12

    je prosím povinné vést knihu jízd?účtujeme v PÚ-kde event.najdu?děkuji za ochotu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2007 12:22

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: povinnost vést knihu jízd?
      Jste povinni prokázat, že vynaložené náklady na PHM (mimo jiné náklady na auta) jsou náklady související s dosažením, zajištěním a udržením příjmů. To nejlépe prokážete knihou jízd. Takže povinností je PROKÁZAT NÁKLADY, ale jak je prokážete, je na vás. Přímo povinnost vést knihu jízd nikde v právním předpise nenajdete.

    • 18. 6. 2007 13:07

      123456789 (neregistrovaný) 85.70.18.---

      Re: povinnost vést knihu jízd?
      Vést Knihu jízd není nikde nařízeno.
      Vést EVIDENCI jízd přikazují i některé zákony.

      Což to zkusit takto:
      D-300 k §24/2 - bod 24:
      24. Pro účely uplatnění daňových výdajů na pohonné hmoty, pokud správce daně nestanoví jinak, vede poplatník evidenci jízd tak, aby takto vynaložené výdaje (náklady) mohl prokázat (§ 24 odst. 1 zákona). V evidenci jízd jsou uváděny minimálně tyto údaje: datum jízdy, cíl jízdy, účel jízdy, ujeté km. Dále poplatník vede údaje o typu vozidla, registrační značce (státní poznávací značce), stavu ujetých km k 1. lednu (případně k datu zahájení činnosti nebo zahájení používání vozidla) a k 31. prosinci kalendářního roku (případně k datu ukončení činnosti nebo ukončení používání vozidla).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).