Hlavní navigace

Záloha na silniční daň - první platba?

  • (neregistrovaný) 90.176.61.---

    18. 6. 2007 17:26

    Dobrý den, dnes, tj.18.6.07 byl přepsán velký TP na nového majitele.
    Vykládám si správně §8 odst.2 zákona o silniční dani (U vozidel uvedených v odstavci 1 zaniká daňová povinnost v kalendářním měsíci, v němž pominuly rozhodné skutečnosti uvedené v § 2 odst. 1. Dojde-li však v průběhu zdaňovacího období ke změně v osobě poplatníka, zaniká daňová povinnost původnímu poplatníkovi uplynutím kalendářního měsíce, který předchází před kalendářním měsícem vzniku daňové povinnosti novému poplatníkovi)?
    Bude nový majitel platit zálohu na silniční daň od 1.6.07?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2007 17:43

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Záloha na silniční daň - první platb
      Ano, pokud bude nový majitel poplatníkem SD za měsíc 06/2007.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).