Hlavní navigace

Náležitosti výpovědi

 • (neregistrovaný) 86.49.79.---

  19. 6. 2007 0:17

  Dobrý den, prosím Vás, co všechno musí obsahovat výpověď pro nadbytečnost, abych dostala odstupné? Nerada bych podepsala převzetí výpovědi, ve které by chyběla nějaká maličkost a já pak nic nedostala. Předem děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 6. 2007 7:09

   radouš (neregistrovaný) 62.240.191.---

   Re: Náležitosti výpovědi
   Zaměstnanec může odmítnout vyjádřit souhlas, pouze podepíše převzetí a má možnost si vše promyslet. Ve výpovědi pro nadbytečnost by neměl chybět mimo identifikačních údajů o zaměstnanci a zaměstnavateli
   - § 52 ZP
   - datum, kdy PP skončí.
   (V zájmu zaměstnavatele by tam měl být uveden odkaz na rozhodnutí, kterým se pracovní místo zrušilo.)
   Vše ostatní vyplývá ze ZP - volno na hledání nového zaměstnání i zákonné odstupné. Pokud by se Vám "povedlo" marodit v den, kdy měl PP skončit, tak se ukončení odkládá až po skončení nemoci, dokonce až po dovyčerpání zbytku výpovědní lhůty.
   Pokud je oboustranný zájem celou záležitost vyřešit co nejdříve, je možnost ukončit PP dohodou, a v dohodě se sjedná třeba vyšší než zákonné odstupné.

  • 19. 6. 2007 7:16

   anonymous (neregistrovaný) 212.80.86.---

   Re: Náležitosti výpovědi
   Pokud se nejedná o dohodu, tak zaměstnanec nevyjadřuje souhlas, zaměstnanec pouze podepisuje převzetí. Nepodepsání nemá na nic vliv. Pokud nesouhlasí, musí použít jiné právní prostředky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).