Hlavní navigace

stravné a DPH

  • (neregistrovaný) 62.77.88.---

    19. 6. 2007 11:04

    Dobrý den, prosím o radu. Pokud přijde faktura na stravování za služební cestu zaměstnanců, můžeme si uplatnit z tohoto stravování DPH? Ve vyúčtování služební cesty jím vyplácíme krácené stravné.
    Děkuji...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 6. 2007 10:17

      Pa (neregistrovaný) 82.150.168.---

      Re: stravné a DPH
      1. Faktura přijatá : Ano, uplatnila bych DPH a zaroveň bych připojila kopii "Zápisu ze služební cesty", kde bude mj. počet osob, datum

      2. Vyúčtování služební cesty : nově zákon (Zákoník práce- cestovní náhrady §153) ukládá zaměstnavateli podmínku, že podmínky prac.cesty musí sjednat vždy předem ! Předem si tedy sjednáte krácení stravného při poskytnutí x jídel. Nesjednáte-li si podmínky o krácení předem, krátit nesmíte a vyplácíte plnou sazbu stravného.
      Závěr : V nákladech pak bude jak fakturované stravné (základ DPH), tak celé vyúčtování pracovní cesty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).