Hlavní navigace

převod OA z firmy do os.vl a prodat

  • (neregistrovaný) 85.207.18.---

    19. 6. 2007 11:34

    Mám auto vložené do podnikání - velmi staré. Je nějaký časový limit, když ho vyřadím z evidence do os.vlastnictví a budu ho chtít prodat? Nebo ho mohu z evidence vyřadit a následně během týdne prodat jako soukromé vozidlo.
    Díky všem, kteří poradí

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 6. 2007 13:33

      Irena (neregistrovaný) 89.102.186.---

      Re: převod OA z firmy do os.vl a prodat
      >Mám auto vložené do podnikání - velmi staré. Je nějaký
      >časový limit, když ho vyřadím z evidence do
      >os.vlastnictví a budu ho chtít prodat? Nebo ho mohu z evidence
      >vyřadit a následně během týdne prodat jako soukromé
      >vozidlo.
      >Díky všem, kteří poradí
      Ano, je to možné, vyřadit auto z majetku a hned ho prodat, ale příjem bude podléhat dani dle § 10, nebude však vstupovat do základu pro soc. ani zdr. pojištění. Při prodeji zde platí lhůta 5 let. Po pěti letech by prodej byl osvobozen. >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).