Hlavní navigace

HPP + živnost???spěchá

• (neregistrovaný) 85.71.31.---

19. 6. 2007 20:50

Dobrý večer, prosím o radu. Jsem zivnostnik a chtel bych aby me zamestnali na HPP, ale potrebuju si ponechat i živnost.Jake jsou podmínky a co v tom spočívá abych mohl dělat oboji.Pracoval bych na HPP u stavební firmy a živnost mam na klepířské a izolační práce.Děkuji všem za rychlou odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 6. 2007 20:53

Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

Re: HPP + živnost???spěchá
      Problém by v tom nemusel být. Jde jen o to, jestli váš zaměstnavatel po vás nebude chtít, abyste mu podepsal něco jako "zákaz konkurence". Důvod je jasný - abyste mu nepřetahoval zákazníky. A na konci roku na svém daňovém přiznání samozřejmě uvedete všechny své příjmy, tj. z živnosti i ze zaměstnání.

• 20. 6. 2007 8:02

Jindra (neregistrovaný) 81.19.13.---

Takže když u něj budu zaměstnán, tak on za mně bude odvádět sociální a zdravotní a já nemusím nic jen v daňovém přiznání uvedu všechny příjmy????Ale stále mně zůstaně že musím čtvrtletně dělat DPH a vše s tím spojené???

• 20. 6. 2007 13:04

Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

Na zdravotní poj. a na SSZ nahlásíte, že jste v pracovním poměru. Pak pro vás nebudou platit zálohy a doplatky v minimální výši, ale jen ze skutečně vydělaných peněz ze živnosti. To vám na úřadech řeknou.
      Pokud jste plátce dph, tak jím samozřejmě dále zůstáváte a budete nadále zdaňovat svoje příjmy ze živnosti. A samozřejmě si ze živnosti musíte vést účetnictví nebo daňovou evidenci (nevím, co vedete) nebo aspoň soupis příjmů kvůli uplatnění paušálu.

Vpodstatě na fungování vaší živnosti se tedy nic podstatného nemění, akorát pro vás nebudou platit ta minima SP a ZP a samozřejmě ani tzv. minimální daň. Jestli se v tom moc neorientujete, pak doporučuju najmout si šikovnou účetní z vašeho okolí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).