Hlavní navigace

Oprava v zahraničí a DPH

  • (neregistrovaný) 194.213.35.---

    20. 6. 2007 8:48

    Dobrý den,

    firma poslala stroj na opravu do Švícarska. Nyní se vrátil i s fakturou za opravu (bez DPH) od Švícarské opravny.

    Máme pravdu, když si myslíme, že tato oprava není předmětem DPH a nikam do daňového přiznání se "přijaté plnění" uvádět nebudeme?
    Co kdyby faktura byla s DPH, mohly bychom si ho nějakým způsobem nárokovat zpátky?

    Díky za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 6. 2007 23:46

      j (neregistrovaný) 62.40.74.---

      Re: Oprava v zahraničí a DPH
      Vámi uváděná oprava je předmětem daně v ČR!
      Opravu stroje lze chápat jako práci na movité věci.To zanmená, že se jedná o poskytnutí služby, které podléhá zdanění v ČR.
      Hodnotu faktury za opravu přepočítejte na Kč, dostanete základ, z kterého vypočítejte daň při sazbě 19 %. Tu uvedete do řádku myslím 230 (nemám teď k dispozici formulář přiznání) a pokud máte doklad splňujíci požadavky § 31, pak i do řádku 330.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).