Hlavní navigace

Vzdělání neosvobozené od DPH

  • (neregistrovaný) 88.101.93.---

    20. 6. 2007 10:54

    Naše základní škola poskytuje výukovou činnost pro jiné školy, tato výuka není dotována, školám se fakturuje. Týká se škol různých měst a obcí v okolí. Vstupují tyto výnosy do obratu pro DPH? Podle jednoho názoru vstupují výnosy od škol jiného zřizovatele, podle druhého názoru výnosy vstupují všechny, ale proč? Dokáže mi to někdo odůvodnit, když v zákoně je napsáno, že výchova a vzdělávání je osvobozeno bez nároku na odpočet. Bez podmínek.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 6. 2007 18:50

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Vzdělání neosvobozené od DPH
      § 95/8 ZDPH. Pokud budete poskytovat jen výchovné a vzdělávací služby, tak Vám plátcovství nehrozí. Do celkového obratu se nezapočítává obrat za plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet. Kdybyste ale začali poskytovat i jiné služby (zdanitelná plnění), u kterých je nárok na odpočet ( například pronájem movitých věcí), nebo uskutečnili osvobozené plnění s nárokem na odpočet (§ 64-71) pak Vám do celkového obratu vstupují výnosy za vzdělávací činnost i výnosy za jinou ekonomickou činnost. Jestliže tento celkový obrat v součtu překročí 1 mil. Kč, pak jste v klubu plátců DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).