Hlavní navigace

DPH u částečného plnění

  • (neregistrovaný) 85.207.42.---

    20. 6. 2007 11:51

    Prosím o radu - dle zakázky dodáno a namontováno zboží v květnu 07, ale dodávka nebyla kompletní, 2 a konečná část dodávky byla uskutečněna až v červnu 07. Musím udělat dílčí faktury a odvést DPH v květnu i červnu nebo mohu udělat celou fa až po dokončení celé zakázky v červnu? Jsme měšíční plátci DPH. Můžete mi prosím poradit i odkaz na konkrétní paragraf v zákoně? díky moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 6. 2007 12:37

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH u částečného plnění
      Záleží na smluvních podmínkách. Pokud bylo dohodnuto, že bude fakturováno až po dokončení zakázky, pak bude dnem uskutečnění zd. plnění den dokončení. Pokud máte ve smlouvě dohodnuto až dnem předání, pak až na základě předávacího protokolu bude den zd. plnění den předání. Tedy, řídíte se tím, co bylo dohodnuto ve smlouvě. Pokud není ve smlouvě uvedeno, pak je DZP den celkevého zhotovení zakázky nebo den vystavení daňového dokladu nebo přijetí platby.

      Přečtěte si § 21, zejména odst. 6 a 7.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).