Hlavní navigace

§ 70 osvobození přepravy osob

  • (neregistrovaný) 82.114.194.---

    21. 6. 2007 11:40

    Prosím o radu týkající se přepravy osob. Jsme firma zabývající se přepravou osob pro různé firmy.Jsme plátce DPH. Uskutečňujeme přepravu osob na letiště a z letiště Praha, Brno, Ostrava,Bratislava. Je tato přeprava osob osvobozena od daně podle § 70 zákona o DPH? Máme tedy fakturovat tuto přepravu bez daně a to i v případě přepravy osob z Bratislavy do ČR? Prosím poraďte, mám v tom nejasnosti, už jsem se ptala více osob a každý mi tvrdí něco jiného.
    Děkuji všem za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 6. 2007 22:43

      j (neregistrovaný) 62.40.74.---

      Re: § 70 osvobození přepravy osob
      Odkud a kam přesně osoby přepravujete. Kam je vozíte z letiště? Pokud je vezete z Prahy do Brna, pak by měla být doprava s DPH. Pokud je vezete z Brna do Bratislavy, pak se asi jedná o přepravu mezi zeměmi EU, která je osvobozená od DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).