Hlavní navigace

Výpověď daná zaměstnancem

  • (neregistrovaný) 212.71.168.---

    21. 6. 2007 14:02

    Dobrý den, jakým způsobem můžu dát okamžitou výpověď zaměstnavateli, když nechci čekat 2 měsíce na to, že mně pustí. Můžu žádat zaměstnavatele o okamžitou výpověď když v pracovní smlouvě mám přímo napsanou adresu pracoviště ale firma tam již ani nesídlí ani tam nepracuji a dodatek ke smlouvě o nové adrese nebyl podepsán? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2007 14:40

      Mašounek (neregistrovaný) 195.122.193.---

      Re: Výpověď daná zaměstnancem
      Záleží, jak máte v PS specifikované místo výkonu práce (většinou to bývá město nebo i kraj, málokdy zaměstnavatel uvádí konkrétní adresu). Pokud se Vám změnilo místo výkonu práce a Vy s tím nesouhlasil - nesměl byste na toto nové místo i nastoupit a práci vykovávat a písemně upozornit zaměstnavatele na překážky v práci z jeho strany - tak máte nárok na výpověď z organizačních důvodů. Změna adresy zaměstnavatele nato nemá vliv. Jinak, pokud nelze výpověď dle § 56 nebo dohodou dle § 49, tak máte smůlu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).