Hlavní navigace

brigádníci do 18 let

  • (neregistrovaný) 85.207.197.---

    22. 6. 2007 8:37

    U brigádníků do 18 let nesmí pracovní doba v průměru přesáhnout 6 hod. Znamená to že můžeme uzavřít pracovní smlouvu na 2 měsíce a brigádník bude pracovat některé dny 7,5 hod a některé dny bude mít náhradní volno aby v průměru za dobu pracovního poměru pracoval 6 hod?A je už v těch 6 hodinách přestávka nebo je to práce 6 hod ´+ 0,5 hod přestávka?

    Díky za odpověd

    Irena

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2007 8:44

      Verča (neregistrovaný) 77.48.45.---

      Re: brigádníci do 18 let
      v § 79, odst. 2 písm. d) ZP se nehovoří nic o tom, že pracovní doba nesmí přesáhnout v průměru 6 hod., ale pouze, že v souhrnnu nesmí odpracovat více než 30 hod. týdně. To pro případ, že by pracoval do 7 dnů/týden a méně než povolených 6 hod. denně. U mladistvého musí být přestávka v práci na jídlo a oddech nejdéle po 4,5 hod. (§ 88 ZP)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).