Hlavní navigace

Stravenky

  • (neregistrovaný) 83.208.170.---

    22. 6. 2007 14:38

    Dobrý den, prosím o radu. Jaká je maximální hodnota stravenky ze které zaměstnavatel dáva 55% do daňově uznatelných nákladů? Je zde stanoven nějaký limit?
    A ještě jeden dotaz, při pořizování stravenek se platí i manipulační poplatek, na jaký účet by měl být zaúčtován?
    Předem děkuji všem zúčastěným.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2007 14:59

      kaca (neregistrovaný) 85.70.64.---

      Re: Stravenky
      Pokud je mi známo, stanoví to §24 zákona o daních z příjmu, je tam stanoveno, že výše 55% z ceny až do výše 70% stravného při trvání prac. cesty 5-12 hod, což je max 69 Kč, takže 70% je 48,30 Kč, takže těch 55% musí být max 48,30 Kč, takže max cena stravenky je 87,80 Kč, my máme za 85 Kč a to myslím vyhovuje tak akorát. A poplatek dáváme na 518.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).